czwartek, 28 lipca 2016

Ustalanie zasad diety dla diabetyka

Dieta dla diabetyka jest dietą wprowadzaną u osób chorujących na cukrzycę. Przyjmowanie zbilansowanych posiłków odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu wszystkich chorób, jednak w przypadku cukrzycy staje się szczególnie ważne. Sama cukrzyca jest przecież chorobą spowodowaną zaburzeniami w tolerancji różnych cukrów i złym funkcjonowaniem procesu przyswajania insuliny, dlatego nie można leczyć cukrzycy bez wprowadzenia odpowiedniej diety.


Dieta cukrzycowa u osób ze stwierdzoną cukrzycą
Dieta cukrzycowa u osób ze stwierdzoną cukrzycą służy przede wszystkim unormowaniu poziomu cukru we krwi. Po takim unormowaniu poziomu cukru we krwi, a potem utrzymywaniu na stałym poziomie, będzie można na wiele lat wstrzymać rozwój właściwej cukrzycy i pozwolić pacjentowi na w miarę normalne życie. Podstawową zasadą tego rodzaju diety cukrzycowej jest unikanie jedzenia słodyczy i picia napojów kolorowych oraz zamiana do tej pory jedzonych produktów żywieniowych na takie, które posiadają mniej cukru, a jednocześnie są ogólnie zdrowsze dla organizmu. W zastosowaniu wszystkich zaleceń lekarza pomogą przepisy diety cukrzycowej i różne foldery informacyjne rozdawane na oddziałach szpitalnych oraz w przychodniach diabetologicznych. Podobnie jak z dietmap.pl/pl/diety/dieta-cukrzycowa-dietmap będzie można dowiedzieć się z nich, jakie produkty żywieniowe są zalecane dla diabetyków, a jakich powinni oni unikać. Trzeba jednak stwierdzić, że cukrzyca jest niebezpieczną i przewlekłą chorobą, dlatego nawet u tych pacjentów, którzy dokładnie stosują się do zasad diety cukrzycowej, trzeba będzie po jakimś czasie wprowadzić dalsze obostrzenia żywieniowe.

Dieta cukrzycowa u osób z zaawansowaną cukrzycą

Dieta dla diabetyka u osoby z zaawansowaną cukrzycą jest ściśle podporządkowana stwierdzanym poziomom cukru we krwi oraz ilości przyjmowanej insuliny. Dlatego zdarza się, że stosowane przepisy diety cukrzycowej muszą być przez nią stale modyfikowane. Jednego dnia będzie mogła pozwolić sobie na jakąś słodką przekąskę, a innego dnia przygotować dla siebie lekki obiad według przepisu najbardziej restrykcyjnej diety.

Prosto i smacznie – zupa z soczewicy


Do przygotowania zupy potrzebujemy:
400g soczewicy czerwonej – masa przed ugotowaniem
Puszkę pomidorów
Ok. 400g ziemniaków
Włoszczyznę: 2 marchewki, Korzeń pietruszki, Kawałek selera
2 duże cebule
Sól, pieprz, słodką paprykę, 2 ząbki czosnku

Przepis na zupę z soczewicy - przygotowanie 

v  Ziemniaki obierz i pokrój w kostkę.
v  Cebulę posiekaj drobno.
v  Włoszczyznę zetrzyj na tarce.
v  W garnku podsmaż cebulę, dodaj warzywa i czosnek. Wymieszaj i podsmażaj.
v  Do garnka dodaj ziemniaki i soczewicę. Zalej 2 litrami gorącej wody i gotuj do miękkości.
v  Na koniec dodaj pomidory i gotuj kolejne 5 minut.

v  Gotowe J

Jak ćwiczyć efektywnie?

Coraz większa liczba ludzi jest zainteresowanych ćwiczeniami, poprawiającymi ich sylwetkę. Kilka czynników ma na to wpływ. Ludzie po prostu planują zrzucić zbędne kilogramy, chcą się odchudzać i są zbyt otyli. Ludzie wiedzą też po prostu o innym istotnym elemencie: sport to po prostu zdrowie i warto mieć to na uwadze. Inny powód to po prostu moda. 

Jazda na rowerze, bieganie są szczególnie popularne w największych miastach. Wszystkie te wymienione czynniki sprawiają, że ćwiczenia fizyczne stają się coraz bardziej popularne. Treningi planują starsi, a także młodsi, osoby na wsiach i w miastach, kobiety i mężczyźni. Lekarze zaznaczają, że to bardzo dobrze. Idealnie jest jeśli jesteśmy wysportowani, bo sport ma wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale ponadto na ogólne samopoczucie. Trening należy skonsultować właśnie z doktorem. To on wskaże, co warto robić, jakiego typu ćwiczenia wykonywać, a jakich osoba musi unikać. Nasz organizm jest bardzo złożony, natomiast lekarz będzie wiedział co jest dla niego odpowiednie. Każdy jest po prostu inny, ma inny organizm, nasze organizmy często się znacznie różnią. Wiedzą o tym lekarze i trzeba o tym pamiętać. Zobrazujemy to za pomocą bardzo prostego przykładu. Załóżmy, iż ktoś ma chore kolana albo stawy biodrowe czy innego rodzaju. Takiej osobie lekarz nie zaleci z całą pewnością biegania oraz chodzenia po górach. Raczej zaproponuje ćwiczenia odchudzające, ale w postaci pływania na basenie czy ogólnych ćwiczeniach rozwijających. Pomoc doktora albo innego specjalisty jest wskazana, żeby nasz trening nie zakończył się po prostu źle. Pamiętajmy o tym i zróbmy wszystko z rozwagą.

Treningi wykonujmy zgodnie z zaplanowanym cyklem działań, z uwzględnieniem wskazówek lekarza i sygnały, jakie dostajemy od naszego organizmu. Ćwiczenia ustalajmy odpowiednio i je wykonujmy. Wtedy z całą pewnością będziemy cieszyli się zdrowiem i świetną sylwetką przez długi czas. Ludzie dbają o profilaktykę, a ponadto uprawiają coraz więcej sportu – to na sto procent cieszy. W ten sposób możemy uniknąć i wyeliminować dużo chorób. Przede wszystkim mamy tu na myśli tzw choroby cywilizacyjne, które są prawdziwą zmorą krajów takich jak Stany Zjednoczone, UK czy Holandia, to one są bardzo niebezpieczne i są zagrożeniem w dzisiejszym świecie. Ten problem dociera także powoli do nas, poprzez wiele sieci fast foodów oraz wszelkiego typu chemię stosowanej w żywności. 

Niestety, lecz bez we właściwy sposób zaplanowanych aktywności fizycznych niedługo możemy odczuwać nie tylko nadwagę czy nawet otyłość, lecz po prostu odbije się to w najgorszy sposób na ludzkim zdrowiu. Także warto zaplanować ćwiczenia odchudzające, miejmy zaplanowany trening. Powodzenia, opłaca się starać i regularnie trenować!

poniedziałek, 18 lipca 2016

Zaciągnięcie kredytu krok po kroku





Miliony osób każdego roku decyduje się na kredyt gotówkowy. Często nie mamy wystarczającej gotówki na nasze wydatki, a banki bardzo chętnie udzielają kredytów, ponieważ na tym zarabiają. Przeciętny człowiek nie jest jednak obeznany w mechanizmach występujących w bankowości. Co trzeba więc zrobić, aby cieszyć się otrzymanym kredytem? 

Jak wygląda cały proces krok po kroku? 

Zanim zdecydujemy się na ten odważny krok, musimy dokładnie przemyśleć wysokość zobowiązania. Pomimo, że banki nie wymagają informacji na temat celu zaciągnięcia kredytu, to dobrze, jeśli wiemy, na co chcemy go wydać. Dzięki temu, będziemy wiedzieli jak wysoki ma on być. Uchroni nas to przed zbyt dużym kredytem, który bezpośrednio przełoży się na wyższe raty oraz większy całkowity koszt kredytu.

Drugi krok to złożenie wniosku. Kredyty gotówkowe  - porównanie wymagają od kredytobiorcy złożenia do tego wszystkich kompletnych dokumentów. Warto dokładnie sprawdzić, czy dostarczyliśmy również te dodatkowe z nich oraz czy prawidłowo wypełniliśmy wniosek. 

Ponieważ najważniejszym czynnikiem w procesie przyznawania kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa, którą reprezentuje potencjalny kredytobiorca i jest ona obliczana na podstawie sumy dochodów oraz wydatków klienta, bank wymaga od niego zwykle przedstawienia wyciągów z rachunku bankowego lub rachunków, np. za prąd. Jeśli celem jest konsolidacja kredytów to obowiązkowe jest złożenie odpowiednich dokumentów także w bankach, w których zaciągnięte zostały poprzednie kredyty.

Pożyczka gotówkowa jest przyznawana po pozytywnej decyzji kredytowej. Następnie, bank informuje o kolejnych krokach. Przy podpisywaniu umowy z bankiem należy wszystkie informacje dokładnie przeczytać i upewnić się, że jest to oferta, której chcemy i że sposób przekazania pieniędzy jest zgodny z umową zawartą pomiędzy kredytobiorcą, a kredytodawcą.

Jeśli nie potrzebujemy środków finansowych natychmiast, to warto poczekać kilka dni. Być może pojawi się jeszcze korzystniejsza oferta, którą znajdziemy zaglądając w ranking kredytów gotówkowych

Różne rodzaje lokat bankowych



Oszczędzanie staje się domeną coraz większej rzeszy ludzi. Część osób stara się regularnie odkładać określoną kwotę, którą chce zachować na przysłowiową czarną godzinę, inni mają jaśniej sprecyzowany cel – wymarzona wycieczka czy kupno nowego samochodu. Niezależnie od tego jakie pobudki kim kierują warto zrobić wszystko, aby zgromadzone środki pomnażać, na przykład decydując się na założenie lokaty.

Rodzaje lokat

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju produktów bankowych, część z nich ma przynosić konsumentowi spore zyski. Mimo że lokata jest jednym z nich nie można jednoznacznie określić, dzięki której można zarobić najwięcej, bowiem banki mają w swoich ofertach różne rodzaje lokat. Warto dokładnie zapoznać się z informacjami na ich temat, by później móc zdecydować się na lokatę, która najlepiej będzie odpowiadać na indywidualne potrzeby konsumenta. 

Pomocne mogą okazać się także rankingi lokat, publikowane raz w miesiącu, dzięki którym można dowiedzieć się, oferta którego banku wyróżnia się obecnie na tle innych. Lokata krótkoterminowa Najlepsza lokata dla osób chcących zamrozić swoje środki na stosunkowo krótki okres. Takie rozwiązanie pozwala na powiększenie swoich oszczędności, jednakże bez konieczności zamrożenia środków na długi okres. Banki oferują lokaty 3-dniowe oraz 3-miesięczne.

Lokata długoterminowa Środki deponowane są na okres sporo dłuższy niż w przypadku lokaty krótkoterminowej – zazwyczaj jest to okres 12 miesięcy. Rzecz jasna takie rozwiązanie pozwala na zarobienie większej ilości pieniędzy, bowiem często oprocentowanie w przypadku lokaty długoterminowej jest wyższe niż w innych przypadkach. Oczywiście ma to także swoje wady: przede wszystkim środki są zamrażane na zdecydowanie więcej czasu, w którym nie można z nich korzystać. W przypadku konieczności wcześniejszej ich wypłaty należy liczyć się z tym, że zgromadzone wcześniej odsetki przepadną.

Na co należy uważać

Niektóre banki proponują wysokie oprocentowanie lokat, które bardzo wyróżnia się na tle innych ofert. Niestety często okazuje się, że pojawiają się pewne „kruczki”, na przykład uniemożliwiające założenie lokaty na atrakcyjnych warunkach obecnemu klientowi banku, gdyż promocja skierowana jest wyłącznie do nowych osób. Czasem ograniczenia są nieco inne, na przykład konieczność założenia rachunku osobistego w banku, czy wpłata nowych środków. 

Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z oferty konkretnego banku warto skorzystać ze storn, na których można znaleźć porównanie lokat - konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html, które bardzo ułatwia wybranie najatrakcyjniejszej oferty.

Oszczędzanie na lokacie czy na koncie oszczędnościowym?




Od lat ludzie starają się oszczędzać, by nie dać się zaskoczyć brakiem wystarczających środków w przypadku znalezienia się w trudnej sytuacji, lub po prostu po to, by móc wykorzystać zgromadzone pieniądze na spełnienie swoich marzeń. Niezależnie od tego co kieruje konsumentami powinni pomnażać swoje środki, nie pozwalając na to by leżały na kocie nie rosnąc.

Banki oferują swoim klientom kilka rozwiązań, dzięki którym ci będą mogli oszczędzać pieniądze na korzystnych warunkach. Jednym z najbardziej znanych jest założenie konta oszczędnościowego, na którym można gromadzić środki, których ilość będzie z czasem rosnąć dzięki oferowanym przez bak odsetkom. Inną formą pomnażania już zgromadzonych oszczędności może być założenie lokaty.

Zanim jednak zdecyduje się na konkretny produkt warto poznać jego zalety i wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom konkretnego konsumenta.  Aktualne zestawienie ofert znajduje się na stronie oszczednoscionline.pl/

Co to jest lokata
To forma deponowania pieniędzy w banku, dzięki której można powiększyć swoje oszczędności. Po obowiązującym okresie trwania umowy bank jest zobowiązany wypłacić klientowi pieniądze przez niego zdeponowane, jednak powiększone o odsetki, o których wysokości jest mowa w umowie. Właśnie odsetki są tym co zyskuje klient. Warto jednak pamiętać o tym, że założenie lokaty niesie za sobą pewne ograniczenia, mianowicie w większości przypadków nie ma możliwości wypłaty środków po okresie krótszym niż ten wskazany w umowie, bez utraty wszystkich zgromadzonych dotychczas odsetek. Jest to powód, dla którego nie warto deponować środków na lokacie, jeśli klient zawczasu wie, że będą mu one wkrótce potrzebne.

Czym jest konto oszczędnościowe?

To swego rodzaju połączenie dwóch produktów – lokaty oraz klasycznego rachunku bankowego. Pozwala ono na gromadzenie nadwyżek finansowych, które z czasem będą rosnąć za sprawą oferowanego przez bank oprocentowania. Aby założyć konto oszczędnościowe zwykle należy mieć rachunek w banku – co ważne, takich ograniczeń nie ma w przypadku lokaty. Zaletą takiego rodzaju konta jest to, że zgromadzone środki można w dowolnej chwili wypłacić bez utraty zgromadzonych wcześniej odsetek, pozostawiona reszta pieniędzy w dalszym ciągu będzie zarabiać. Niestety oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zwykle bardzo niskie, dlatego też aby móc liczyć na duży zysk należałoby tam przelać stosunkowo wysoką sumę.