czwartek, 29 maja 2014

Jak zdrowo schudnąć na trwałe stosując dietę Dukana?

Marzeniem większości z ludzi jest smukła sylwetka. Niestety popularne diety nie zawsze przynoszą zadowalające rezultaty. Niekiedy rygorystyczne zasady od samego patrzenia przyprawiają nas o bóle głowy i chcąc nie chcąc często przymykamy oko na te bardziej wymagające nakazy. Najlepsza dla organizmu jest zdrowa dieta, która pozwoli trwale i bezpiecznie utracić zbędne kilogramy bez drastycznych wyrzeczeń i szkody dla nas.

Jednym z najważniejszych punktów, jakich powinniśmy się trzymać stosując zdrowe diety odchudzające, jest picie dużej ilości wody. Nie wystarczy jedna szklanka. Organizm potrzebuje więcej płynów, aby móc dobrze funkcjonować. Po drugie, należy starać się spożywać mniejsze, a częstsze posiłki. Nie ma nic gorszego niż późne podjadanie bądź głodzenie się przez cały dzień, aby później doszczętnie ogołocić lodówkę. Złe nawyki szybko wchodzą w krew, dlatego trzeba jak najszybciej przestawić się na niewielkie porcje spożywane w równych odstępach czasu. Nie powinniśmy również jeść w pośpiechu. Jedzenie ma być przyjemnością. Posiłki spożywane w biegu mogą przyprawić nas tylko o wrzody żołądka. Co dalej? Należ znaleźć najlepsze przepisy do diety Dukana.

 Zdrowa dla naszego organizmu dieta to odpowiednie proporcje poszczególnych składników odżywczych. Nie możemy zapominać ani o owocach i warzywach, ani o produktach zbożowych, mlecznych czy bogatych w tłuszcze nienasycone. Pieczywo białe warto zastąpić pieczywem pełnoziarnistym, a kawę i herbatę pić bez cukru. Powinniśmy również za wszelką cenę unikać fast foodów, które są jedynie pustymi kaloriami. Słone i tłuste przekąski lepiej jest zastąpić świeżymi kawałkami warzyw. Początki mogą być trudne, ale z czasem przyzwyczaimy się do nowych zwyczajów żywieniowych i przekonamy się, że zdrowa dieta to również skuteczna dieta.

Dodatkowo warto wprowadzić codzienne ćwiczenia, które szybko poprawią naszą kondycję i skutecznie wspomogą proces gubienia niechcianej masy ciała. Trzeba pamiętać, że utrata zbędnych kilogramów to długotrwały proces. Pamiętając o powyższych zasadach łatwiej będzie nam osiągnąć upragniony cel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz