wtorek, 10 marca 2015

Zdrowe i efektywne odchudzanieZdrowe odchudzanie nie polega na stosowaniu drastycznych diet i głodówek, które nie dostarczają organizmowi składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Aby schudnąć, powinniśmy trwale zmienić nawyki żywieniowe. Zdrowa, zbilansowana dieta może stać się nowym sposobem na życie.


Aby schudnąć, musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Każdy posiłek powinien być przemyślany i zawierać odpowiednie proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów. Te składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu a ich niedobór może odbić się na naszym zdrowiu i wyglądzie - szara cera, słabe włosy i paznokcie, częste przemęczenie są pierwszymi objawami braku podstawowych składników odżywczych w naszej diecie. Odchudzanie powinniśmy rozpocząć od konkretnego planu, który pozwoli nam szybciej obmyślać codzienne menu. Warto zasięgnąć w tej kwestii porady dietetyka. Schudnąć pozwoli nam wyeliminowanie nadmiaru kalorii, należy zrezygnować ze słodyczy, cukru i wszelkiej przetworzonej żywności. Warto zamienić białe pieczywo na ciemne i wprowadzić jak najwięcej naturalnych produktów. Nowa dieta powinna zawierać duże ilości warzyw, które możemy jeść bez ograniczeń, owoce są również wskazane, lecz w mniejszej ilości ze względu na zawartość cukrów. Taka dieta pozwoli nam schudnąć bez głodzenia się, co jest niebezpieczne dla zdrowia a odchudzanie będzie równie efektywne. Kolejnym ważnym elementem jest dobranie dla siebie takiego rodzaju aktywności fizycznej, który będzie nam sprawiał radość i przynosił satysfakcję. Ruch pozwoli nam spalić dodatkową liczbę kalorii a ćwicząc poprawimy swoje samopoczucie i ujędrnimy ciało. Odchudzanie bez sportu może nie przynieść oczekiwanych efektów, a sama dieta może nie wystarczyć w eliminowaniu nadmiaru kalorii. Bardzo ważne jest aby działać systematycznie, mogą pomóc w tym różnorodne aplikacje dietetyczne, polecamy odchudzanie z Dietmap.

Zdrowe odchudzanie powinno stać się nowym stylem życia a nowa dieta trwałą zmianą nawyków żywieniowych. Chwilowy zryw po którym wrócimy do poprzedniego trybu życia i jedzenia z pewnością nie przyniesie trwałych efektów. Jeśli chcemy schudnąć, mieć ładniejsze ciało i lepsze samopoczucie, potrzeba nam dużo silnej woli. Warto jednak rozpocząć ten nowy etap aby cieszyć się efektami a odchudzanie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz