środa, 27 maja 2015

Jak być systematycznym w przestrzeganiu dietyDzisiaj wielu ludzi dąży do tego, by mieć ładną sylwetkę i nie ma w tym nic złego, o ile jest realizowane w umiarkowany sposób. Zbyt rygorystyczne odchudzanie, może faktycznie zmienić naszą sylwetkę, ale jednocześnie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego podstawą jest umiarkowane podejście. Jeśli już natomiast zdecydujemy się na konkretną dietę, warto starać się przestrzegać jej założeń, jeśli chcemy sprawdzić czy faktycznie działa. 


 Regularność i trzymanie się planu żywienia

Podstawą jest w tym przypadku systematyczność i ścisłe przestrzeganie zaleceń jakie uwzględnia dana dieta zbilansowana czy dieta odchudzająca Dietmap.  Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli dotychczas zupełnie inaczej się odżywialiśmy. Zmiana codziennego menu z dnia na dzień może być kłopotliwa, często tak bardzo, że to właśnie na tym wstępnym etapie dana osoba porzuca dalsze starania i ideę, którą obrała na początku. Trzeba jednak pamiętać również, że jedną z ważnych kwestii jest siła przyzwyczajenia. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa do zrealizowania, ale wystarczy, aby minął jakiś czas i zaczynamy przyzwyczajać się do nowych warunków. Regularne przestrzeganie zasad danej diety jest w tym wypadku niezwykle istotne. Żadna, nawet najskuteczniejsza dieta nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będziemy postępować zgodnie z zaleceniami. Jeżeli mimo upływu czasu nie jesteśmy w stanie przestrzegać systematycznie zaleceń danej diety, warto przeanalizować jej zmianę na inną. Skuteczna dieta bowiem to taka, którą jesteśmy w stanie szybko uznać za swoją i jej przestrzegać mimowolnie. 


Jak być systematycznym w przestrzeganiu diety? Stosujmy proste, ale skuteczne metody. Ustawiajmy zegarek z przypomnieniem na konkretne godziny, zapisujmy w notatniku w regularnych odstępach czasu zmierzoną wagę ciała, zawieśmy w widocznym miejscu codzienne zalecenia, tak żebyśmy mieli je stale przed oczyma itp. W ten sposób znacznie sobie ułatwimy etap przyswajania nowych nawyków żywieniowych i damy sobie szansę na znalezienie takiego sposobu odżywiania, dzięki któremu będziemy czuć się dobrze ze sobą i ze swoim ciałem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz