poniedziałek, 6 lipca 2015

Dieta dla diabetykaPrzechodzenie na dietę dla wielu ludzi wiąże się z decyzją o podjęciu walki o szczupłą sylwetkę, jednak ze względów zdrowotnych niektórzy zmuszeni są stosować specjalne kuracje dietetyczne, mające na celu utrzymanie ich organizmu w dobrej kondycji. Dieta dla osób chorych na cukrzycę jest szczególna ze względu na to, że ile odmian choroby, tyle odmian diety.


Oczywiście pewne zasady powtarzają się i nie trzeba być dietetykiem, by się z nimi zaznajomić. Warto jednak poświecić trochę czasu, aby przypomnieć sobie podstawowe reguły, jakie trzeba stosować będąc cukrzykiem. Jest ich kilka i łatwo je zapamiętać, ponadto ich uniwersalność sprawia, że nawet osoby zdrowe mogą wprowadzić je do swojego życia.

Garść wskazówek na słodkie życie

Aby wieść życie spokojne trzeba być zdrowym i wie o tym każdy diabetyk. Ich „słodkie życie” często jednak może zamienić się w koszmar, jeśli nie będzie poddane zasadom zdrowego odżywiania. Wśród wielu specjalistycznych zaleceń, jakie z cała pewnością wynieść można z gabinetu lekarskiego, diabetycy winni zwracać szczególna uwagę na te najprostsze, ponieważ od nich zaczyna się budowanie dobrych nawyków wpływających na jakość całego życia. Są wśród nich takie klasyki jak na przykład picie wody. Dlaczego jest to takie ważne? Dieta cukrzycowa opiera się na założeniu ciągłego utrzymywania odpowiedniego poziomu cukru w organizmie, a więc i poziom wody jest ważny w tym procesie. Oprócz tego warto pamiętać o regularnym uprawianiu sportu, który zredukuje ilość zbędnej tkanki tłuszczowej i poprawi samopoczucie oraz o tym, aby posiłki spożywane  były zawsze na czas, to znaczy, aby ich ilość mieszcząca się w przedziale 4-5 dostarczana była organizmowi o odpowiedniej porze. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dieta pozytywnego myślenia

Dieta dla diabetyka wcale nie musi być monotonną ani przyprawiającą o irytację. Warto podejść do niej z pozytywnym nastawieniem. Czasem wystarczy nieco własnej inwencji twórczej, a kuchnia zamieni się w miejsce nowych doświadczeń kulinarnych. Warto pamiętać, że przepisy diety cukrzycowej to nie tylko zbiór zasad, jakich nie można łamać, ale przede wszystkim szansa na rozwiniecie własnej kreatywności znajdującą odzwierciedlenie na talerzu i zadbania o własne zdrowie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz