czwartek, 3 grudnia 2015

Zdrowie naszej tarczycy - zadbaj o nie.

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważna jest troska o swoje zdrowie. W końcu co jak co, ale problemy z nim związane są chyba najgorszym, co nam się może przydarzyć. Dzieje się tak ze względu na to, że tutaj mamy naprawdę mały wpływ na rozwój wypadków. 
 O ile w pracy, edukacji czy życiu rodzinnym możemy się starać, kontrolować sytuację, próbować ja zmieniać, ratować, to w przypadku zdrowia czasem bywa naprawdę tragicznie. Jeśli na przykład zachorujemy na niedoczynność tarczycy, to prawdopodobnie będziemy się z nią borykać już do końca życia. Choć może to akurat nie jest najlepszy przykład, ponieważ zapalenie tarczycy nie należy do najpoważniejszych dolegliwości, poza tym raczej nie da się go uniknąć. Ale już takich chorób, jak cukrzyca czy chociażby niektóre rodzaje nowotworów – jak najbardziej możemy. Tutaj nasz styl życia miewa wręcz kluczowe znaczenie.

Kilka słów o tarczycy
Wróćmy jednak na chwilę do tarczycy. Dolegliwości z nią związane są ostatnio prawdziwą plagą. Bywa, że na zapalenie tarczycy choruje po kilka osób z tej samej rodziny. W dodatku są to najczęściej kobiety. Niedoczynność tarczycy nie jest zazwyczaj śmiertelna, ale potrafi niestety dość mocno uprzykrzyć życie i odczuć się właściwie na co dzień. W końcu hashimoto wiąże się z dolegliwościami takimi, jak ciągłe zmęczenie, senność, problemy z pamięcią i koncentracją czy też tycie. A nie da się ukryć, że przy takich objawach wykonywanie obowiązków, praca zawodowa czy edukacja stają się znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem niż dla zdrowych osób. Dlatego warto kontrolować tarczycę i nie należy jej w żadnym wypadku lekceważyć.

W końcu po co się męczyć z hashimoto skoro możemy je po prostu zwalczyć poprzez regularnie zażywanie leków i od tej pory żyć znacznie spokojniej i przyjemniej? Pamiętajmy jednak, że sama dieta przy niedoczynności tarczycy nawet jedna z lepszych jaką dostaniesz na dietmap.pl tu nie pomoże, konieczna będzie wizyta u lekarza i leki. Ale kiedy już się za to zabierzemy, od tej pory będzie z górki, aż w końcu może nawet zapomnimy o swoich problemach z tarczycą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz