wtorek, 2 października 2012

Problemy z nadwagą

Chyba nie ma kobiety która byłaby całkowicie zadowolona ze swojego wyglądu. Każda z nas chciałaby wyglądać młodziej, piękniej, zgrabniej, szczuplej. No właśnie – szczuplej. O ile na wiek nie mamy wpływu żadnego, niestety lat nam nie ubywa a przybywa, na urodę wpływ mamy dość ograniczony (choć w miarę postępów chirurgów plastycznych coraz większy), o tyle o kształcie naszej sylwetki możemy decydować same. 

To czy jesteśmy szczupłymi czy nie ma wielkie znacznie. Wpływa na nasze samopoczucie, jeżeli czujemy się atrakcyjne i piękne to jako takie jesteśmy postrzegane przez otoczenie. Ale szczupła sylwetka wpływa nie tylko na to, jak same się czujemy, ale też jak nas postrzegają inni. Niezależnie od tego jak bardzo gorąco deklarujemy że nie oceniamy nikogo zanim go bliżej nie poznamy, to niestety pierwszy osąd człowieka wyrabiamy sobie od razu po ujrzeniu tej osoby. Tak jesteśmy skonstruowani, tak działa nasza psychika. A osoba szczupła jest traktowana jako bardziej wartościowa niż ktoś z nadwagą. Im większa nadwaga tym jej nieszczęśliwej posiadaczce (a może i nawet szczęśliwej) będzie trudniej nas to siebie przekonać.
Jak więc temu zaradzić? Jak wypracować sobie figurę?


Złośliwie powiedzą, że wystarczy jeść mniej. Nie jest to niestety takie proste, nadwaga wynika nie tylko z nadmiernego jedzenia, ale i innych problemów zdrowotnych organizmu. Więc skoro to problem zdrowotny, to łatwiej mu zaradzić stosując skuteczne preparaty na odchudzanie, zamiast samej diety. 


Spora grupa ludzi, najczęściej tych obdarzonych przez naturę szczupłą sylwetką i dobrą przemianą materii, będzie się oburzała, że to nie tak, że aby dobrze wyglądać nie potrzeba stosować żadnych tabletek odchudzających tylko pilnować diety, nie jeść słodyczy, nie jeść ciastek i bardzo dużo się ruszać i ćwiczyć. Tak, w pewnym sensie mają rację. Ale jeżeli współczesna farmakologia może pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów za pomocą tabletek, to dlaczego nie skorzystać z jej dobrodziejstw i nie sięgnąć po tabletki na odchudzanie? W końcu ci sami ludzie, którzy pałają świętym oburzeniem i chcieli by palić otyłych na stosach sięgają po suplementy witaminowe, jeżeli widzą taką potrzebę. No to jak to moi drodzy? Jeden preparat jest prawomyślny a inny już nie. W końcu niedobory witamin też można uzupełniać poprzez jedzenie odpowiednich pokarmów które akurat brakującej witaminy dostarczyłyby naszemu organizmowi. Ale mało kto to robi rezygnując z tabletek. Więc nie bądźmy hipokrytami, wynalazki współczesnej medycyny są po to, żeby z nich korzystać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz