wtorek, 2 października 2012

Niezawodne tabletki na odchudzanie – czy istnieją?

Rynek tabletek odchudzających w Polsce w ostatnich latach notuje nieustanny wzrost. Drogerie, apteki oraz sklepy z suplementami oferują coraz bogatszą ofertę preparatów pomagających pozbyć się zbędnych kilogramów. Sytuacja ta sprawia, że coraz trudniej zdecydować się na konkretny zakup. Przeglądając ofertę stawiamy sobie pytanie który suplement wybrać aby najszybciej schudnąć? Kuracja którym środkiem okaże się najbardziej bezpieczna i najtańsza? Czy istnieją idealne tabletki na odchudzanie które bez wahania możemy polecić każdemu? Niestety na ostatnie postawione pytanie nie da się odpowiedzieć twierdząco. Tak jak nie istnieje jeden idealny plan żywieniowy który w równym stopniu pomoże schudnąć każdemu, tak nie da się znaleźć produktu, który równie efektywnie zadziała na stosujące go osoby. Niemniej jednak istnieje pewna grupa cech które charakteryzują dobre suplementy odchudzające 


Przyczyny trudności w poszukiwaniach „złotego środka”

Pojęcie otyłość czy nadwaga możemy zdefiniować określonymi wartościami BMI. Niemniej jednak takie podejście, zdecydowanie nie wyczerpuje tematu. Otyłość to zbiór wielu przyczyn, powodów i objawów które u każdego z nas finalnie składają się na często bardzo różny obraz sytuacji. Zupełnie inaczej powstaje otyłość młodej mamy, która nie może poradzić sobie z powrotem do formy po narodzinach dziecka, a zupełnie inaczej u młodego chłopaka, który nie potrafi powstrzymać się od jedzenia w nocy. Jak nietrudno się domyślić inne też są środki radzenia sobie z przykładami nadwagi przytoczonymi powyżej.

Wiek i płeć to nie jedyne przyczyny problemów z osiągnięciem idealnej sylwetki. Często za nadmiar zbędnych kilogramów odpowiadają na przykład tryb życia, złe nawyki żywieniowe, zaburzenie mechanizmów łaknienia bądź tez rozregulowana gospodarka hormonalna. Tak duża różnorodność przyczyn otyłości ma bezpośredni związek z wyborem odpowiednich tabletek na odchudzanie. Jak wiemy, wiele dostępnych na rynku suplementów to środki wyspecjalizowane. Tak zwany „spalacz tłuszczu” może okazać się zupełnie bezwartościowy w przypadku osoby która zupełnie nie zażywa ruchu. Z kolei tabletki hamujące łaknienie na pewno nie sprawdzą się w sytuacji w której przyczyną otyłości jest zbyt wolny metabolizm.


Dobierz środek idealny dla Ciebie 

Aby zmaksymalizować efekty naszego odchudzania powinniśmy dokładnie dopasować tabletki do naszych indywidualnych potrzeb. Przed zakupem postawmy sobie pytanie – jaki suplement na odchudzanie będzie najlepszy w naszym przypadku? Wiele osób samemu identyfikuje przyczyny otyłości. Niemniej, jeżeli masz z tym problem, to zdecydowanie radzę zaczerpnąć porady specjalisty. Wyspecjalizowany w dziedzinie odchudzani dietetyk z łatwością pomoże nam odkryć wszystkie tajemnice naszej nadwagi. Zidentyfikuje przyczynę i pomoże nam dobrać zarówno odpowiedni plan żywieniowy jak i najefektywniejszy suplement. Zastosowanie się do rad z pewnością doprowadzi nas do wymarzonej sylwetki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz