sobota, 24 sierpnia 2013

Kiedy najlepiej stosować dietę odchudzającą?

Dzisiaj ciężko jest znaleźć osobę, która chociaż raz nie próbowała schudnąć. Czy była to dieta kopenhaska czy Dukana – nieważne. Marzeniem każdego z nas jest utrzymanie smukłej sylwetki i kondycji, która pozwoli nam wbiec na czwarte piętro bez zadyszki. A wraz z kolejnymi nadprogramowymi kilogramami coraz trudniej jest nam to zrobić. Kiedy w takim razie warto zacząć stosować dietę?W pierwszym rzędzie, jeżeli cierpimy na medyczne dolegliwości wywołane zbyt wysoką wagą. Mogą do nich należeć np. różnorodne problemy z sercem. Wtedy zmiana nawyków żywieniowych jest niezbędna, jeżeli chcemy nadal cieszyć się dobrym życiem i zdrowiem, które jest nieocenioną na co dzień wartością.

Po drugie spadek kilogramów korzystny jest dla osób, które mają wskaźnik BMI znacznie powyżej normy. Szczególnie, jeżeli nasz rozmiar sprawia, że przestaliśmy mieścić się w swoje ubrania i przestaje nam się podobać codzienny widok w lustrze. Powiększający się obwód pasa oraz nieestetycznie wyglądające boczki mogą stać się źródłem kompleksów, które lepiej jak najszybciej wyeliminować, nim problem naprawdę się pogłębi. Im więcej kilogramów będziemy mieć do spalenia, tym trudniej będzie nam się z nimi uporać.

Dieta - oczywiście zdrowa - jest również wskazana dla utrzymania prawidłowej masy ciała po zrzuceniu zbędnych kilogramów. Dopiero z czasem powinniśmy włączać do posiłków coraz więcej nowych składników, aby nie dopuścić do ponownego przyrostu wagi.


Co ważne, powinniśmy wybrać dietę odpowiednią dla naszego organizmu. Nie dla każdego będzie dobra dieta kapuściana, tak jak również nie każdy da radę wytrzymać, jeżeli jego celem będzie dieta 1000 kalorii. Owszem, można mieć ambicje, ale człowiek pracujący fizycznie potrzebuje zdecydowanie więcej energii, aby mieć siłę wykonywać swoje zadania przez cały dzień. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest wybranie się do dietetyka, który dobierze dla nas odpowiednią dietę i wyjaśni, co do tej pory robiliśmy źle. Jeżeli nie mamy czasu na takie konsultacje, zacznijmy od eliminacji niepotrzebnych słodkich przekąsek bądź fast foodów. Drobnymi kroczkami możemy w końcu dojść do celu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz