sobota, 24 sierpnia 2013

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie z tym poradzić?

Wypadanie włosów zdecydowanie bardziej dotyczy mężczyzn niż kobiet, ale od jakiegoś czasu sytuacja ta zaczyna zdecydowanie się zmieniać na gorsze dla kobiet.


Choć kobieta rzadko kiedy gubi dosłownie wszystkie włosy (co dla mężczyzn jest normalne) to jednak coraz częściej wypadanie włosów dla kobiety jest dużym problemem. Nie od dziś wiadomo, że włosy dla kobiety to bardzo ważny element wyglądu i jego psucie się wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie. Zacznijmy jednak od podstaw. Cykl życia włosa waha się w okolicach 3 do maksymalnie 6 lat. Oznacza to, że wypadanie włosów jest czymś zupełnie normalnym, ale oczywiście na ich miejscu w miarę upływu czasu pojawiają się kolejne włosy. Dziennie gubimy więc nawet 200 włosów, a więc znajdowanie ich na szczotce zdecydowanie nie może być powodem do obaw. Problem zaczyna się wtedy, gdy podczas czesania łysienie okazuje się być dużo większe i gubimy coraz więcej włosów.

Nie przemęczaj włosów

U kobiet łysienie naprawdę bardzo często jest spowodowane przemęczaniem swoich włosów. Częste wystawianie je na słońce, lokówki, prostownice, farbowanie oraz naciąganie poprzez koki bardzo negatywnie wpływają na kondycję włosów. Pamiętaj jednak, że w tym przypadkach łysienie wiąże się jedynie z większa niż zwykle utratą włosów, ale cebulki są zdrowe i na pewno nasze włosy odrosną. W tym przypadku zdecydowanie powinniśmy stosować odżywki oraz przyjmować bardzo dużo witamin.

Przyjmowanie leków

Okazuje się, że przyjmowanie wielu rodzajów leków może mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Wypadanie jest tutaj czymś naturalnym i biorąc leki warto po prostu stosować odżywki. Wypadanie włosów, szczególnie obfite, może być jednak sygnałem, że w naszym organizmie rozwijają się poważne choroby. Nie można tego lekceważyć i warto wybrać się wtedy do lekarza na badanie kontrolne. Również po ciąży włosy mogą szybciej wypadać, ale tylko przez krótki czas. W czasie ciąży w nadmiernej ilości produkowany jest hormon powstrzymujący wypadanie włosów. Po ciąży łysienie więc nasili się z powodu mniejszej ilości tego hormonu, ale szybko ustanie i nie ma co się tym przejmować. Po prostu wypadają nam naraz te włosy, które już dawno normalnie powinny zakończyć swoje życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz