środa, 2 października 2013

Jak dopasować dietę do swoich potrzeb?

Wybór diety to jeden z podstawowych problemów, z którymi borykać się muszą osoby pragnące się odchudzić. Jak więc w tej materii postąpić? Czy da się w ogóle stwierdzić, że jakaś dieta jest dla nas najlepsza? I w ogóle, w jaki sposób diety odchudzające, a dokładniej ich zalety oraz wady analizować? Na te pytania stara się odpowiedzieć coraz to większa ilość ludzi, ponieważ coraz to większa ilość zeń boryka się z otyłością. Szczęśliwie jednak, nie są to pytania bez odpowiedzi, a wręcz przeciwnie.


Po pierwsze: bezpieczeństwo


I tak oto obojętne, czy naszym wyborem jest dieta kapuściana, dieta Dukana, dieta kopenhaska czy jakakolwiek inna, po pierwsze musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Obcujemy tu bowiem ze zdrowiem i mity o odchudzaniu szybkim, długotrwałym i bez efektu jo-jo należy po prostu odrzucić. Ba, to naprawdę ciężki wysiłek i przekonali się o tym wszyscy ci, którzy mieli już z tym do czynienia. Po drugie natomiast, wszystkie diety odchudzające wymagają zmiany nawyków, uprawiania ćwiczeń sportowych i zmiany myślenia, w związku z czym przygotujmy się na prawdziwą rewolucję w naszym życiu. Odchudzanie to nie wczasy.

Dieta dla Ciebie


Jak to zaś jest, że jednych przyciąga wspomniana już dieta kapuściana, innych dieta Dukana, a jeszcze innych dieta kopenhaska? A no tak, że każda zeń ma indywidualny tok przebiegu, który jednym może odpowiadać bardziej, drugim mniej. Jedni wolą bowiem ograniczenie kalorii, inni drastyczny radykalizm w kwestii ograniczenia różnorodności posiłków, a jeszcze inni idą na całkowity żywioł i ograniczają i różnorodność posiłków, i ich ilość.

Reasumując zatem, dobrze jest sprecyzować tę kwestię we własnym zakresie, zastanawiając się nieco nad tym, w jaki sposób kilogramy chcemy tracić my. Druga rzecz to natomiast to, iż same odchudzanie za pomocą zmiany żywienia to jeszcze nie koniec. Trzeba bowiem jeszcze sięgnąć do ćwiczeń fizycznych, które nie dla każdego są miłe, ale które pozwalają na osiągnięcie o wiele lepszych rezultatów, aniżeli bez nich.

Wszystko pozostaje zatem w naszych rękach: chcemy być szczuplejsi i dbać o zdrowie? Nie zwlekajmy zatem ze zmianą całego naszego życia. Zmianą, która uczyni nas o wiele lepszymi ludźmi- mówiąc wprost

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz