czwartek, 17 października 2013

Włosy jako swoista wizytówka - jak o nie zadbać?

Siłownia, basen, klub fitness albo po prostu aktywny tryb spędzania czasu to bardzo ważne czynniki, które decydują o naszej wadze, sylwetce, zdrowiu i ogólnym samopoczuciu.

Oczywiście jest jeszcze dużo więcej istotnych składników zdrowego trybu życia, jak na przykład dieta. Wszystko to łączy się w całość i ma za zadanie utwierdzić nas w przekonaniu, że dbamy o siebie, że zależy nam na tym, jak postrzegamy sami siebie, w jakiej jesteśmy formie i jak widzą nas inni. Wszystkie te starania mogą nas sporo kosztować – mówimy tutaj nie tylko o pieniądzach, ale warto wspomnieć również o czasie, który musimy sobie odpowiednio rozplanować.

Podejmując temat wyglądu, nie możemy zapomnieć o naszych włosach. Nawet zadbana, piękna sylwetka nie zapewni nam wysokiej samooceny, jeżeli zaniedbamy nasze włosy. W końcu należy zauważyć, że jest to jedna z najbardziej widocznych części naszego ciała. Zwróćmy uwagę, że niedoskonałości naszej sylwetki – zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej, czy też inne wady, możemy spokojnie zakamuflować, dzięki zastosowaniu innego kroju ubrań lub poprzez inne zabiegi. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę na przykład wypadanie włosów, sytuacja nie jest już tak oczywista.

Ubytki w naszej fryzurze po pewnym czasie mogą stać się mocno widoczne. Dodatkowo nasze włosy, które są źle odżywione lub po prostu chore, będą miały nieprzyjemny, brzydki wygląd. Mogą wyglądać na suche oraz zniszczone, co nie będzie pozytywnie postrzegane ani przez nas ani przez otaczających nas ludzi.

Oczywiście nie każdy z nas jest taki sam – istotny jest również czynnik genetyczny, na który nie mamy wpływu. Taka sytuacji dotyka często dużą ilość mężczyzn, którzy mimo tego, że o siebie dbają, mają coraz mniej włosów na głowie. Już nawet u bardzo młodych osób może rozpocząć się łysienie. W tym przypadku możemy również skierować się do specjalisty, który poleci nam odpowiednie preparaty na łysienie. Mogą nam one pomóc w odzyskaniu bujnej fryzury albo po prostu opóźnią negatywne procesy. Tak czy inaczej warto zadbać o włosy, które stanowią przecież naszą wizytówkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz