piątek, 9 stycznia 2015

Skuteczne diety na odchudzanie

Aby dobrze się czuć i żyć zdrowo należy zadbać o spełnienie w swoim życiu dwóch warunków :


  • Regularnie dostarczać swojemu ciału ruch – wcale nie trzeba chodzić na siłownię, czy uczęszczać na basen 4 razy w każdym tygodniu. Wystarczy zwykła dawka codziennego ruchu w postaci spaceru na świeżym powietrzu czy po prostu porozciąganie się o poranku.

  • Zdrowa dieta – „jesteś tym co jesz”, a więc musimy zadbać by nasza dieta była dobrze zbilansowana, dostarczała organizmowi odpowiednią dawkę energii, zdrowych tłuszczy, węglowodanów i białek.


Spełnienie tych dwóch warunków zapewni nam nie tylko zdrowie, ale także dobre samopoczucie, które zagwarantuje szczęśliwe życie. Coraz częstszym problemem nie tylko starszych ludzi jest nadwaga, której zasięg obejmuje niemal całą Polskę. Jeszcze kilkanaście lat temu problem ten dosięgał zaledwie małego odsetku nastolatków, dziś co trzeci młody Polak cierpi na nadwagę.

Aby pozbyć się problemu warto zainteresować się dietą odchudzającą, która może pozwolić wrócić do „normalności” – zredukowanie tkanki tłuszczowej, zrzucenie zbędnych kilogramów to codzienny plan wielu tysięcy Polaków, którzy starają się walczyć z obżarstwem i pokusami czekającymi na półkach sklepowych.

Niestety wszechogarniające słodycze, niezdrowe tłuszcze dodawane do posiłków powodują, że łatwo przybieramy na wadze dostarczając do naszego ciała tak zwane puste i nic nie dające kalorie. Dla naszego ciała takie kalorie nie stanowią paliwa, jednak powodują wzrost wagi.
Zrezygnowanie z niezdrowych przyzwyczajeń jak podjadanie słodyczy, niezdrowych fast foodów to pierwszy krok by zacząć przygodę z dietą odchudzająca. Gdy uda nam się pozbyć tych niezdrowych przyzwyczajeń możemy zastanowić się nad wizytą u dietetyka, który ułoży plan posiłków, tak byśmy zjadali odpowiednio mało kalorii, a także zamiast niezdrowych tłuszczy i węglowodanów zjadali posiłki dostarczające tłuszcze omega-3 czy inne potrzebne naszemu ciału. Bardzo dobrym sposobem na odchudzanie jest skorzystanie z aplikacji mobilnej -

twojediety.pl/369/odchudzasz-sie-skorzystaj-z-pomocy-aplikacji-dietetycznej/. Można ułożyć na niej dietę dostosowaną do naszych potrzeb.


Zdrowa i zbilansowana dieta odchudzająca może być punktem zwrotnym naszego życia, bo ten kto zasmakuje w zdrowym stylu życia już nigdy nie będzie chciał powrócić do starych przyzwyczajeń !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz