piątek, 9 stycznia 2015

Najpopularniejsze dietyKobiety ciągle widzą szczupłe modelki, które pięknie wyglądają i mają idealną sylwetkę. Tym samym każda chce wyglądać idealnie w szybkim czasie. W związku z tym ciągle kobiety testują nowe diety i chcą mieć idealny wygląd w kilka tygodni. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze diety, które nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem.


Dieta Dukana.

Jedną z najpopularniejszych obecnie diet jest dieta Dukana, która jest dość specyficzna i nie każdy zdecyduje się na jej stosowanie. Cechą charakterystyczną diety proteinowej jest zwiększenie spożycia produktów białkowych a ograniczenie spożycia węglowodanów oraz tłuszczów. Ten rodzaj diety jest oparty na kilku kolejnych etapach. Pierwsza faza jest fazą uderzeniową, kolejna to faza naprzemienna, trzecia to faza utrwalenia i na koniec faza stabilizacji. Jest to dobra dieta, pod warunkiem, że odpowiednio stosujemy się do zaleceń i pilnujemy kolejnych etapów.

Dieta 1000 kalorii.

Kolejną bardzo popularną dietą wśród kobiet jest dieta tysiąc kalorii. Podstawową zasadą tej diety jest obniżenie spożycia w ciągu całego dnia ilości posiłków do wartości tysiąca kalorii. Według tej zasady można w szybkim czasie zrzucić dużo kilogramów, natomiast samo wytrwanie przy takiej ilości kalorii jest dość trudne. Dieta określa dokładnie ile kalorii możemy spożyć w poszczególnych posiłkach, należy też całkowicie zrezygnować z pokarmów smażonych. Według tej diety ostatni posiłek powinien być spożyty nie później niż do godziny 19, co nie zawsze się sprawdza, szczególnie, gdy pracujemy do późnych godzin nocnych.

Dieta kapuściana.

To kolejna bardzo popularna dieta, którą wybiera wiele kobiet w nadziei na smukłą sylwetkę i szybkie efekty. Dieta polega na spożywaniu dużej ilości kapusty, szczególnie w postaci zupy. Jedzenie potraw z kapusty trwać musi siedem dni. Ten typ diety można bardziej traktować, jako dietę oczyszczającą organizm.

Oczywiście istnieje cała masa innych diet, które są mniej lub bardziej popularne. Zanim wybierzemy jedną z nich warto skorzystać z porady lekarza specjalisty, aby mieć pewność, że konkretna dieta będzie dla nas odpowiednia. Wszystko zależy od płci, wieku oraz trybu naszego dotychczasowego życia, a przede wszystkim od stanu zdrowia. Więcej informacji jak planować dietę znajdziesz na dietmap.pl

Pamiętajmy też, ze decydując się na jedną konkretną dietę należy ja odpowiednio długo stosować. Nie można, co tydzień stosować innej diety, gdyż nasz organizm oszaleje i możemy narobić sobie szkód. Rozsądek to podstawa każdej diety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz