czwartek, 7 stycznia 2016

Efekt Jo-Jo po odchudzaniu?

Każdy, kto choć raz w życiu się odchudzał, wie o tym, że w bardzo wielu przypadkach kilogramy powracają w tak zwanym efekcie Jo-Jo. Najgorsze jest jednak to, że nie wracamy do poprzedniej wagi sprzed diety, lecz zazwyczaj dobieramy jeszcze kilka dodatkowych kilogramów. Warto wiedzieć, co jest powodem efektu Jo-Jo i jak tego uniknąć, aby odchudzanie było skuteczne i żebyśmy mogli cieszyć się piękną i atrakcyjną sylwetką przez długi czas.

Powody powstawania efektu Jo-Jo.

Chcąc uniknąć efektu Jo-Jo, warto wiedzieć, z jakiego powodu zrzucone wcześniej kilogramy powracają. Zazwyczaj podczas odchudzania strasznie się katujemy, wykonujemy ciężkie ćwiczenia fizyczne i dodatkowo maksymalnie ograniczamy spożywanie pokarmów, aby zminimalizować przyjmowane kalorie.
Organizm człowieka potrafi się w miarę skutecznie bronić przed zbyt małym dostarczaniem mu kalorii. Magazynuje on zebrany tłuszcz, aby wykorzystać go w najgorszym okresie. Jeżeli natomiast po jakimś czasie po zakończeniu odchudzania wrócimy do poprzednich nawyków żywieniowych, to możemy liczyć na to, że ludzki organizm zdecyduje się jeszcze bardziej magazynować tłuszcz i kalorie. Robi to, ponieważ obawia się kolejnej diety.
Prawidłowe odchudzanie jest bardzo ciężkie i wymaga wielu wyrzeczeń. Schudnąć jest w miarę łatwo, znacznie trudniej jest schudnąć, aby osiągnięta, wymarzona przez nas waga była trwała.

Jak powstrzymać efekt Jo-Jo.

Najlepiej do efektu Jo-Jo nie dopuścić. Czy oznacza to, że zawsze już będziemy musieli być na diecie? Większość osób, aby utrzymywać wagę musi pilnować tego, co je i żyć w miarę aktywnie. Podczas zrzucania zbędnych kilogramów, warto spróbować takich suplementów jak tabletki na odchudzanie, o których więcej dowiesz się na http://chudnij-szybko.pl. Pomimo tego, że wiele osób nie wierzy w ich działanie to naprawdę mogą wiele. To nie magia i za sprawa paczki tabletek nie schudniemy. Regulują one jednak nasza przemianę materii. Motywują organizm do efektywniejszego spalania kalorii. My natomiast możemy jeść trochę więcej niż na zwykłej diecie. Dzięki temu nie przestraszymy organizmu i w momencie zaprzestania diety i odchudzania nie zacznie on nagle magazynować każdą spożyta przez nas kalorię.

Powstrzymanie efektu Jo-Jo wiąże się również z ograniczeniem słodyczy i potraw tłustych i bardzo kalorycznych. Od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na małe, co nie, co. Warto jednak z kalorycznym jedzeniem nie przesadzać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz