poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Dlaczego zielona kawa wywołuje tak różne opinie na swój temat?

Zrobienie rozeznania cenowego wśród ofert dotyczących zielonej kawy powoduje, że można stwierdzić, że nie jest to najtańszy sposób na osiągnięcie wymarzonej figury. Chociaż w ostatnich latach można zaobserwować bardzo bogatą ofertę odnośnie tego produktu, to jednak tabletki zielonej kawy cieszą się większą popularnością niż sama zielona kawa w czystej postaci. 


Głównie jest to spowodowane wygodą użytkownika, ponieważ połknięcie tabletki jest przecież o wiele prostsze niż zaparzanie zielonej kawy. Przygotowywanie napoju kawowego zabiera czas i energię, a zapracowane osoby chcą osiągnąć zwykle szybki efekt. Jednak tabletki zielonej kawy to rozwiązanie bardziej długotrwałe i niewiele osób skutecznie trwa w tym postanowieniu.

Co więcej, zielona kawa to zwykle mieszanina kilkudziesięciu, a nawet kilkuset różnych substancji, z których ten tytułowy składnik stanowi tylko niewielką część. Wobec tego skuteczność produktu jest ograniczona. Również cena zielonej kawy wpływa na jej niekorzyść – zarówno preparaty zielonej kawy jak i zakup kawy w postaci na przykład niezmielonych ziaren to rozwiązanie raczej drogie i będące nadszarpnięciem portfela jeśli chodzi o dłuższy czas stosowania. Cena jest jednym z kluczowych czynników, które decydują o wyborze metody odchudzania. Dlatego też wiele osób nie podejmuje wyzwania na odchudzanie z zieloną kawą.

Dodatkową wadą takiego rozwiązania jest to, że jest to produkt dość nowy na rynku, o nieustabilizowanej jeszcze pozycji. Przeprowadzano wiele badań, dostępnych tutaj, odnośnie skuteczności tabletki zielonej kawy, ale okazuje się, że jak do tej pory trudno określić jednoznaczny wpływ substancji zawartych w zielonej kawie na skuteczność odchudzania. Osoby poddające się takim badaniom mogły przecież utracić wagę w wyniku na przykład ćwiczeń fizycznych, stosowanej diety czy stresu. Trudno stwierdzić, czy zielona kawa naprawdę ma zbawienny wpływ na zachowanie między innymi prawidłowej wagi czy właściwego metabolizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz