środa, 1 kwietnia 2015

Dieta cukrzycowa może być smaczna.
Dieta dla cukrzyka powinna być ułożona indywidualnie w zależności od typu choroby. Układa ją lekarz specjalista wskazując produkty dozwolone, jak też zabronione, które podwyższają glukozę we krwi. Dieta cukrzycowa może być urozmaicona i smaczna, należy jedynie przestrzegać pewnych zasad.
Co jeść, aby dobrze się czuć.

Głównie, dieta dla diabetyka przewiduje pokrycie wszystkich zapotrzebowań na składniki odżywcze oraz witaminy. Regularność posiłków jest istotna, ponieważ chroni przed nagłymi spadkami cukru we krwi. Swobodnie można jeść chude mięso oraz ryby, natomiast unikać należy słodyczy i słodkich napojów. Warzywa są ważną częścią posiłków dla diabetyka. Zawierają dużo błonnika oraz witaminy. Każdy posiłek, zatem powinien zawierać warzywa, tak by organizm mógł bez obciążeń funkcjonować. Dozwolone jest również ciemne pieczywo z mąki pełnoziarnistej, które świetnie zaspokaja głód. Warto też sięgnąć po olej i oliwę. Zawierają dużo zdrowych składników niezwiększających poziomu cukru w organizmie. Dobrze prowadzona dieta wspiera leczenie cukrzycy i pozwala na uniknięcie komplikacji zdrowotnych, które niezwykle często towarzyszą tej chorobie. Nadciśnienie czy wysoki poziom cholesterolu to najczęstsze kłopoty związane z cukrzycą. Zmiana nawyków żywnościowych, racjonalne odżywianie się, to rozwiązanie, które ułatwi codzienne życie z tym schorzeniem. Dlatego nie bagatelizujmy diety przy cukrzycy.

Ruch to zdrowie.

Przy cukrzycy towarzyszy nadwaga. Dobrym rozwiązaniem jest, więc zwiększenie wysiłku fizycznego. Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań świetnym sposobem na utratę kilogramów jest siłownia lub rower. Jeżeli mamy dużą nadwagę należy skonsultować się z lekarzem, który wskaże, jakie ćwiczenia możemy wykonywać. Być może basen był by tu dobrym rozwiązaniem, ponieważ w czasie pływania znakomicie odciążany jest kręgosłup i wszystkie stawy.
Pamiętajmy, że połączenie diety i ćwiczeń daje znakomite rezultaty w walce z nadwagą. Urozmaicone najlepsze przepisy diety cukrzycowej pomogą w schudnięciu i poprawią nasze samopoczucie oraz, co ważne - zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz