poniedziałek, 18 lipca 2016

Różne rodzaje lokat bankowychOszczędzanie staje się domeną coraz większej rzeszy ludzi. Część osób stara się regularnie odkładać określoną kwotę, którą chce zachować na przysłowiową czarną godzinę, inni mają jaśniej sprecyzowany cel – wymarzona wycieczka czy kupno nowego samochodu. Niezależnie od tego jakie pobudki kim kierują warto zrobić wszystko, aby zgromadzone środki pomnażać, na przykład decydując się na założenie lokaty.

Rodzaje lokat

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju produktów bankowych, część z nich ma przynosić konsumentowi spore zyski. Mimo że lokata jest jednym z nich nie można jednoznacznie określić, dzięki której można zarobić najwięcej, bowiem banki mają w swoich ofertach różne rodzaje lokat. Warto dokładnie zapoznać się z informacjami na ich temat, by później móc zdecydować się na lokatę, która najlepiej będzie odpowiadać na indywidualne potrzeby konsumenta. 

Pomocne mogą okazać się także rankingi lokat, publikowane raz w miesiącu, dzięki którym można dowiedzieć się, oferta którego banku wyróżnia się obecnie na tle innych. Lokata krótkoterminowa Najlepsza lokata dla osób chcących zamrozić swoje środki na stosunkowo krótki okres. Takie rozwiązanie pozwala na powiększenie swoich oszczędności, jednakże bez konieczności zamrożenia środków na długi okres. Banki oferują lokaty 3-dniowe oraz 3-miesięczne.

Lokata długoterminowa Środki deponowane są na okres sporo dłuższy niż w przypadku lokaty krótkoterminowej – zazwyczaj jest to okres 12 miesięcy. Rzecz jasna takie rozwiązanie pozwala na zarobienie większej ilości pieniędzy, bowiem często oprocentowanie w przypadku lokaty długoterminowej jest wyższe niż w innych przypadkach. Oczywiście ma to także swoje wady: przede wszystkim środki są zamrażane na zdecydowanie więcej czasu, w którym nie można z nich korzystać. W przypadku konieczności wcześniejszej ich wypłaty należy liczyć się z tym, że zgromadzone wcześniej odsetki przepadną.

Na co należy uważać

Niektóre banki proponują wysokie oprocentowanie lokat, które bardzo wyróżnia się na tle innych ofert. Niestety często okazuje się, że pojawiają się pewne „kruczki”, na przykład uniemożliwiające założenie lokaty na atrakcyjnych warunkach obecnemu klientowi banku, gdyż promocja skierowana jest wyłącznie do nowych osób. Czasem ograniczenia są nieco inne, na przykład konieczność założenia rachunku osobistego w banku, czy wpłata nowych środków. 

Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z oferty konkretnego banku warto skorzystać ze storn, na których można znaleźć porównanie lokat - konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html, które bardzo ułatwia wybranie najatrakcyjniejszej oferty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz