poniedziałek, 18 lipca 2016

Zaciągnięcie kredytu krok po kroku

Miliony osób każdego roku decyduje się na kredyt gotówkowy. Często nie mamy wystarczającej gotówki na nasze wydatki, a banki bardzo chętnie udzielają kredytów, ponieważ na tym zarabiają. Przeciętny człowiek nie jest jednak obeznany w mechanizmach występujących w bankowości. Co trzeba więc zrobić, aby cieszyć się otrzymanym kredytem? 

Jak wygląda cały proces krok po kroku? 

Zanim zdecydujemy się na ten odważny krok, musimy dokładnie przemyśleć wysokość zobowiązania. Pomimo, że banki nie wymagają informacji na temat celu zaciągnięcia kredytu, to dobrze, jeśli wiemy, na co chcemy go wydać. Dzięki temu, będziemy wiedzieli jak wysoki ma on być. Uchroni nas to przed zbyt dużym kredytem, który bezpośrednio przełoży się na wyższe raty oraz większy całkowity koszt kredytu.

Drugi krok to złożenie wniosku. Kredyty gotówkowe  - porównanie wymagają od kredytobiorcy złożenia do tego wszystkich kompletnych dokumentów. Warto dokładnie sprawdzić, czy dostarczyliśmy również te dodatkowe z nich oraz czy prawidłowo wypełniliśmy wniosek. 

Ponieważ najważniejszym czynnikiem w procesie przyznawania kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa, którą reprezentuje potencjalny kredytobiorca i jest ona obliczana na podstawie sumy dochodów oraz wydatków klienta, bank wymaga od niego zwykle przedstawienia wyciągów z rachunku bankowego lub rachunków, np. za prąd. Jeśli celem jest konsolidacja kredytów to obowiązkowe jest złożenie odpowiednich dokumentów także w bankach, w których zaciągnięte zostały poprzednie kredyty.

Pożyczka gotówkowa jest przyznawana po pozytywnej decyzji kredytowej. Następnie, bank informuje o kolejnych krokach. Przy podpisywaniu umowy z bankiem należy wszystkie informacje dokładnie przeczytać i upewnić się, że jest to oferta, której chcemy i że sposób przekazania pieniędzy jest zgodny z umową zawartą pomiędzy kredytobiorcą, a kredytodawcą.

Jeśli nie potrzebujemy środków finansowych natychmiast, to warto poczekać kilka dni. Być może pojawi się jeszcze korzystniejsza oferta, którą znajdziemy zaglądając w ranking kredytów gotówkowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz