poniedziałek, 18 lipca 2016

Oszczędzanie na lokacie czy na koncie oszczędnościowym?
Od lat ludzie starają się oszczędzać, by nie dać się zaskoczyć brakiem wystarczających środków w przypadku znalezienia się w trudnej sytuacji, lub po prostu po to, by móc wykorzystać zgromadzone pieniądze na spełnienie swoich marzeń. Niezależnie od tego co kieruje konsumentami powinni pomnażać swoje środki, nie pozwalając na to by leżały na kocie nie rosnąc.

Banki oferują swoim klientom kilka rozwiązań, dzięki którym ci będą mogli oszczędzać pieniądze na korzystnych warunkach. Jednym z najbardziej znanych jest założenie konta oszczędnościowego, na którym można gromadzić środki, których ilość będzie z czasem rosnąć dzięki oferowanym przez bak odsetkom. Inną formą pomnażania już zgromadzonych oszczędności może być założenie lokaty.

Zanim jednak zdecyduje się na konkretny produkt warto poznać jego zalety i wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom konkretnego konsumenta.  Aktualne zestawienie ofert znajduje się na stronie oszczednoscionline.pl/

Co to jest lokata
To forma deponowania pieniędzy w banku, dzięki której można powiększyć swoje oszczędności. Po obowiązującym okresie trwania umowy bank jest zobowiązany wypłacić klientowi pieniądze przez niego zdeponowane, jednak powiększone o odsetki, o których wysokości jest mowa w umowie. Właśnie odsetki są tym co zyskuje klient. Warto jednak pamiętać o tym, że założenie lokaty niesie za sobą pewne ograniczenia, mianowicie w większości przypadków nie ma możliwości wypłaty środków po okresie krótszym niż ten wskazany w umowie, bez utraty wszystkich zgromadzonych dotychczas odsetek. Jest to powód, dla którego nie warto deponować środków na lokacie, jeśli klient zawczasu wie, że będą mu one wkrótce potrzebne.

Czym jest konto oszczędnościowe?

To swego rodzaju połączenie dwóch produktów – lokaty oraz klasycznego rachunku bankowego. Pozwala ono na gromadzenie nadwyżek finansowych, które z czasem będą rosnąć za sprawą oferowanego przez bank oprocentowania. Aby założyć konto oszczędnościowe zwykle należy mieć rachunek w banku – co ważne, takich ograniczeń nie ma w przypadku lokaty. Zaletą takiego rodzaju konta jest to, że zgromadzone środki można w dowolnej chwili wypłacić bez utraty zgromadzonych wcześniej odsetek, pozostawiona reszta pieniędzy w dalszym ciągu będzie zarabiać. Niestety oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zwykle bardzo niskie, dlatego też aby móc liczyć na duży zysk należałoby tam przelać stosunkowo wysoką sumę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz