czwartek, 28 lipca 2016

Ustalanie zasad diety dla diabetyka

Dieta dla diabetyka jest dietą wprowadzaną u osób chorujących na cukrzycę. Przyjmowanie zbilansowanych posiłków odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu wszystkich chorób, jednak w przypadku cukrzycy staje się szczególnie ważne. Sama cukrzyca jest przecież chorobą spowodowaną zaburzeniami w tolerancji różnych cukrów i złym funkcjonowaniem procesu przyswajania insuliny, dlatego nie można leczyć cukrzycy bez wprowadzenia odpowiedniej diety.


Dieta cukrzycowa u osób ze stwierdzoną cukrzycą
Dieta cukrzycowa u osób ze stwierdzoną cukrzycą służy przede wszystkim unormowaniu poziomu cukru we krwi. Po takim unormowaniu poziomu cukru we krwi, a potem utrzymywaniu na stałym poziomie, będzie można na wiele lat wstrzymać rozwój właściwej cukrzycy i pozwolić pacjentowi na w miarę normalne życie. Podstawową zasadą tego rodzaju diety cukrzycowej jest unikanie jedzenia słodyczy i picia napojów kolorowych oraz zamiana do tej pory jedzonych produktów żywieniowych na takie, które posiadają mniej cukru, a jednocześnie są ogólnie zdrowsze dla organizmu. W zastosowaniu wszystkich zaleceń lekarza pomogą przepisy diety cukrzycowej i różne foldery informacyjne rozdawane na oddziałach szpitalnych oraz w przychodniach diabetologicznych. Podobnie jak z dietmap.pl/pl/diety/dieta-cukrzycowa-dietmap będzie można dowiedzieć się z nich, jakie produkty żywieniowe są zalecane dla diabetyków, a jakich powinni oni unikać. Trzeba jednak stwierdzić, że cukrzyca jest niebezpieczną i przewlekłą chorobą, dlatego nawet u tych pacjentów, którzy dokładnie stosują się do zasad diety cukrzycowej, trzeba będzie po jakimś czasie wprowadzić dalsze obostrzenia żywieniowe.

Dieta cukrzycowa u osób z zaawansowaną cukrzycą

Dieta dla diabetyka u osoby z zaawansowaną cukrzycą jest ściśle podporządkowana stwierdzanym poziomom cukru we krwi oraz ilości przyjmowanej insuliny. Dlatego zdarza się, że stosowane przepisy diety cukrzycowej muszą być przez nią stale modyfikowane. Jednego dnia będzie mogła pozwolić sobie na jakąś słodką przekąskę, a innego dnia przygotować dla siebie lekki obiad według przepisu najbardziej restrykcyjnej diety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz