czwartek, 10 listopada 2011

DIETA BIAŁKOWA - znaczenie wody w procesie odchudzania

Mówiąc o dietach, czy to diecie kapuścianej, czy kopenhaskiej czy jakiejkolwiek innej, wszyscy zawsze podkreślają ogromne znaczenie picia dużych ilości wody. Spożywanie tego życiodajnego płynu jest również jednym z głównych zaleceń przy stosowaniu diety białkowej. Na temat ilości wody jaką należy spożywać w czasie odchudzania pojawiło się w internecie naprawdę dużo informacji. Są to informacje zarówno rzetelne i prawdziwe, jak i totalne bzdury wypisywane przez niedoświadczonych, przekornych ludzi. Istnieje pogląd, iż zalecanie picia wody jest sprawką lobbingu wielkich koncernów produkujących wodę butelkowaną. Ludziom wydaje się, że aby schudnąć wystarczy tylko spalić zbędne kalorie. Prawda jest jednak taka, że proces odchudzania, to nie tylko spalanie tkanki zapasowej, ale również filtrowanie organizmu z niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie ubocznych produktów przemiany materii. W tym właśnie elemencie picie wody nabiera ogromnego znaczenia. 

Jak wspomniałem wcześniej, w zasadzie każda znana i skuteczna metoda odchudzania opiera się na spożywaniu bardzo dużych ilości wody. Również dieta białkowa. Często jednak, szczególnie u kobiet, zdarza się, iż mimo zaleceń dietetyków, Panie, które posiadają małe pęcherze piją wody zdecydowanie za mało. Sytuacja taka wpływa bardzo niekorzystnie na procesy odchudzania. Niewystarczające ilości ubocznych składników przemiany materii uwalniają się poza organizm co często prowadzi do zatrzymania procesów chudnięcia. Dlatego właśnie należy pamiętać, że jeżeli stosujesz dietę białkową, to im więcej tkanki tłuszczowej chcesz się pozbyć, tym więcej powinieneś pić wody! Dieta białkowa będzie bardziej skuteczna, a twój organizm bardziej pobudzony do wydalania toksyn.

Kolejną zaletą spożywania dużej ilości wody w czasie diety białkowej jest fakt, że dieta białkowa, a dokładniej proteiny w niej zawarte, połączone z dużą ilością wody, wpływają bardzo pozytywnie na utratę "pomarańczowej skórki". Jest to informacja radosna szczególnie dla pań, które bardzo często nieskutecznie starają się pozbyć cellulitu, walcząc z tym problemem nawet latami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż błędnym jest twierdzenie, że wodę należy pic tylko pomiędzy posiłkami. Picie w czasie jedzenia (nie tylko przy diecie białkowej) pozytywnie wpływa na procesy odchudzania.

Podsumowując, dieta białkowa wymaga od nas picia minimum 1,5 litra wody dziennie. Tak jak napisałem jest to minimum. Nie będzie problem nawet podwojenie tej dawki. Oczywiście osoby, które nie lubią pić samej wody, mogą ją zastąpić herbatą, lub napojami light. Ponadto warto wspomnieć, że nie tylko dieta białkowa powinna być dla nas wytyczną co do picia wody. Nawet kiedy nie jesteśmy na żadnej diecie, warto wypić szklankę wody przed jedzeniem, co spowoduje lekkie uczucie sytości, a co za tym idzie będziemy w stanie zjeść mniej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz