piątek, 11 listopada 2011

Tempo utraty wagi podczas diety białkowej

To, jak szybko tracimy zbędne kilogramy, gromadzone pod naszą skórą przez długie miesiące, a nawet lata bezczynności ruchowej i niezdrowego odżywiania bywa zróżnicowane. Zarówno lekarze jak i dietetycy są zgodni co do tego, że tempo spalania tkanki tłuszczowej jest wartością zależną od wielu indywidualnych cech każdego człowieka. Z tego twierdzenia wynika jasno, iż to, że nasza koleżanka lub kolega, którzy podobnie jak my stosuje dietę białkową i chudnie nieco szybciej, nie jest absolutnie powodem do jakiegokolwiek niepokoju. Musimy zdać sobie sprawę, że dieta białkowa działa na każdego w dosyć mocno zindywidualizowanej formie. Pomimo tego, warto zapoznać się z różnymi czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na tempo spalania tkanki tłuszczowej i odchudzania. Często bowiem w sytuacji w której nie udaje nam się osiągnąć zakładanych rezultatów, wszystkie niepowodzenia zrzucamy na nasze uwarunkowania fizjologiczne, usprawiedliwiając tym samym naszą niejednokrotną niekonsekwencję i popuszczanie pasa. 

Najlepszymi wynikami w procesie odchudzania zawsze mogą pochwalić się ludzie którzy borykają się z największą ilością zapasów tłuszczowych. To oni chudną najwięcej i zdecydowanie najszybciej. Niejednokrotnie można się spotkać w internecie z opisami w stylu "15 kilo w 2 miesiące" itd. Nie powinniśmy jednak popadać w paranoję i porównywać się do takich jednostek. To, że w czasie początkowych stadiów diety białkowej osiągają tak spektakularne wyniki nie oznacza bowiem zupełnie, że nie dojdą w końcu do poziomu kiedy ich utrata rezerw tkanki tłuszczowej nie zwolni. Ba, sytuacja taka na pewno będzie miała miejsce i to w momencie, kiedy o ich nadwadze wciąż można będzie mówić jako o znaczącej. Najważniejsze, to nie zapatrywać się na wyniki innych i konsekwentnie dążyć do założonych wcześniej celów. Dieta białkowa zrobi resztę.

Najbardziej popularny ostatnio sposób odchudzania - dieta białkowa, powinien przypaść do gustu również tym wszystkim, którzy stosunkowo niedawno przybrali na wadze. Jeżeli zawsze byłeś szczupły, a twoje ostatnie miesiące zaniedbań i niezdrowego trybu życia doprowadziły do gwałtownej reakcji organizmu i wzrostu wagi, to tak naprawdę masz bardzo duże szanse na poprawę swojej sylwetki w relatywnie szybkim czasie. Nie jest tajemnicą, że dużo szybciej schudną Ci, którzy są grubi od niedawna niż osoby, które z problemem nadwagi borykają się od kilku, a często kilkunastu lat. Ludzie z długim stażem nadwagi nie powinni się jednak załamywać, bo jak pokazuje doświadczenie obu przypadkach finalnie dieta białkowa na pewno pomoże. 

Pomimo świetnych założeń i potwierdzenia w nauce dieta białkowa to nie wszystko. Tak jak w przypadku wszystkich technik gubienia wagi nieocenioną rolę odgrywa aktywność ruchowa. Wszyscy lekarze i dietetycy są zgodni, że ćwiczenia fizyczne i ogólnie pojęty sport to najlepszy wspomagacz odchudzania. Jak jednak powszechnie wiadomo nie wszyscy ludzie w jednakowym stopniu lubią ruch. Na tą bolączkę nie ma niestety lekarstwa. Wszyscy Ci, którzy przez całe życie byli przyzwyczajeni do dużej aktywności na pewno poradzą sobie ze zbędnymi kilogramami o wiele szybciej od tych prowadzących zasiedziały tryb życia. Jedyne co można w tym momencie zrobić to zmienić nawyki i zmusić się do ruchu. Najtrudniejszy jest początek. Co więcej, poza przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej, aktywność fizyczna na pewno spowoduje u nas ogólną poprawę psychofizyczną!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz