piątek, 11 listopada 2011

Jak dieta białkowa wpływa na cellulit ?

Dieta białkowa - hit ostatnich miesięcy na scenie wszelakich produktów i sposobów odchudzania, została stworzona z myślą o ludziach którzy są zdeterminowani do utraty zbędnych rezerw tłuszczowych w swoim organizmie. Nie jest jednak tajemnicą, że nie trzeba się w tym przypadku ograniczać do tylko jednego przeznaczenia tego specyficznego sposobu odżywiania się. Praktycznie od początku istnienia diety białkowej, wśród pań stosujących się do zasad stworzonych przez francuskiego lekarza, istnieje pogląd, że takie właśnie nawyki żywieniowe mogą okazać się bardzo pomocne przy próbach redukcji zmory wszystkich kobiet świata - mianowicie cellulitu. Doświadczenia pań stosujących dietę białkową faktycznie potwierdzają tezę o skuteczności tej właśnie metody w walce z pomarańczową skórką! 

Problem pomarańczowej skórki nie jest problemem nowym. Od kiedy panuje moda i przeświadczenie społeczne o potrzebie bycia piękną Panie zmagają się z cellulitem, stosując coraz to nowsze i rzekomo skuteczniejsze metody pozbycia się go. Można jednak śmiało powiedzieć, że do tej pory niewiele, albo i żadna z tych metod nie okazała się wystarczająco skuteczna. Lekarze od wielu lat powtarzali do znudzenia, że efekt cellulitu to nie problem medyczny, a kosmetyczny i że panie, które chcą się go pozbyć powinny się raczej zwrócić do salonów piękności a przede wszystkim zmienić tryb życia. Dzisiaj wiemy już, że złe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia to nie jedyne przyczyny powstawania cellulitu. Nie małe znaczenie przy tworzeniu się pomarańczowej skórki ma gospodarka hormonalna naszego organizmu. Pomimo tego to co jemy, kiedy jemy i w jakich ilościach jemy nie pozostaje na pewno bez skutków w procesie tworzenia się zmory wszystkich dzisiejszych kobiet.

Wszystkie panie, które są gotowe na poświęcenie i zdecydują się na zmianę nawyków żywieniowych, aby uporać się z problemem pomarańczowej skórki jeszcze przed nastaniem wakacji, powinny bardzo głęboko zastanowić się nad rozpoczęciem stosowania diety białkowej w lekko zmodyfikowanej formie. Chodzi tu o naprzemienną kurację proteinową. Sam doktor Pierre Dukan zaleca w tym przypadku stosowanie systemu 2/0. Chodzi w niej o to, aby przez dwa dni w tygodniu stosować kurację spożywania tylko i wyłącznie produktów proteinowych. Jest to o tyle wygodne, że przez pozostałe 5 dni nie musimy się stosować do żadnych innych rygorów i założeń diety. Pomimo tego, marząc o całkowitym pozbyciu się cellulitu powinniśmy się w całym okresie wstrzymać od jedzenia szczególnie szalonych potraw bardzo bogatych w tłuszcze i sól. Jak zawsze, także i w tym wypadku zdroworozsądkowy umiar na pewno doprowadzi nas do osiągnięcia zdecydowanie lepszych rezultatów naszych założeń.

Panie, które borykają się z problemem cellulitu, bardzo często są zgrabnymi, pięknymi kobietami, które absolutnie nie mają potrzeby stosowania całościowych, rygorystycznych założeń jakiejkolwiek diety. Trudno zresztą oczekiwać od takich osób pełnego zaangażowania na przykład w dietę białkową w całej jej rozciągłości i stosując wszystkie założenia. Pomimo tego zastosowanie w tym wypadku dobroczynnej mocy protein jest jak najbardziej na miejscu. Opisany rytm 2/0 wydaje się być w tym wypadku opcją idealną. Zaleca się stosowanie go do momentu całkowitego pozbycia się cellulitu. Dodatkowo warto raz na jakiś czas wznowić proteinową kuracje w celach profilaktycznych. Na pewno nie zaszkodzi a może zdecydowanie pomóc!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz